Střední průmyslová škola, Praha 10, Na Třebešíně 2299

Možnosti ubytování

Domov mládeže je určen pro ubytování mimopražských žáků a studentů (pouze chlapců) pražských středních škol, vyšších odborných škol, gymnázií a konzervatoří. Zabezpečuje žákům a studentům ubytování, výchovně vzdělávací činnost navazující na výchovně vzdělávací činnost školy, zajišťuje stravování, pomoc při rozvíjení zájmové činnosti a vytváří podmínky pro jejich přípravu na vyučování.

V našem domově mládeže poskytujeme žákům nejen ubytování ve dvoulůžkových pokojích a možnost celodenního stravování, ale snažíme se jim být i oporou ve všech životních situacích, které studium v cizím městě přináší. Vytváříme přátelské prostředí a nabízíme širokou škálu volnočasových aktivit – svá těla si protahujeme v tělocvičně, bazénu, na ping-pongu nebo v posilovně. Pokud je hezky rádi sportujeme i venku (házíme Frisbee, Hookbruč, soutěžíme v Petangue a Kubbu, chodíme po Slackline). V několika klubovnách se bavíme u deskových her, hrajeme na klavír nebo sledujeme filmy. Kdo dává přednost příběhům na papíře, své si najde v naší knihovně. Ve výtvarné dílně objevujeme hranice své zručnosti. Rádi využíváme i toho, co nabízí Praha, ať už jde o sportovní aktivity (laser game, bowling, lezecké stěny, jump park aj.) nebo kulturní události (divadla, koncerty, Signal festival). Protože se zajímáme i o dění kolem nás zapojujeme se do projektů a aktivit (Ukliďme Česko, 72 hodin, Příběhy bezpráví nebo darování krve).

Kromě webu (trebesin.cz) se nejnovější informace o nás dozvíte i na Facebooku (facebook.com/dmtrebesin).

Domov mládeže je umístěn cca 10 minut chůze (nebo 3 stanice autobusem) od stanice metra Želivského. Žáci a studenti jsou ubytováni ve třílůžkových pokojích a dva tyto pokoje tvoří obytnou buňku, jejíž součástí je předsíň se skříněmi, umývárna, sprchový kout a WC. Každý ubytovaný žák má k dispozici válendu, skříňku na lůžkoviny, poličku na učební pomůcky, pracovní stůl, lampičku. Na každém patře je klubovna s televizí. V domově mládeže je učebna PC, herna, knihovna, posilovna a klubovna s domácím kinem. Ubytovaní žáci a studenti mohou rovněž využívat tělocvičnu, krytý bazén a venkovní víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Součástí školy je školní jídelna. Pro příští školní rok je příspěvek na ubytování stanoven na 1.600,-Kč, cena snídaně 23,-Kč, cena oběda 30,-Kč a cena večeře 28,-Kč.

O umístění do domova mládeže rozhoduje ředitel školy na základě přihlášky. Přihlášku do domova mládeže podávají zákonní zástupci žáka nebo žák, pokud je zletilý. Termín podání přihlášky je každoročně 31. květen. O umístění nebo neumístění do domova mládeže rozhoduje ředitel školy každoročně do 10. června a neprodleně vyrozumí zákonného zástupce žáka, zletilého žáka nebo studenta. Umístění do domova mládeže platí pro bezprostředně následující školní rok.  

 

Kontakt:

Marta Řičicová, vedoucí vychovatelka,

e-mail ricicova@trebesin.cz, telefon: 222 355 888, mob.:  775 706 962    

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA, Praha 10, Na Třebešíně 2299, příspěvková organizace HMP, IČ: 61385417