Střední průmyslová škola, Praha 10, Na Třebešíně 2299

Charakteristika školy

Foto: SPŠ Na Třebešíně

Charakteristika školy:

Střední průmyslová škola v Praze 10, Na Třebešíně je výjimečné školské zařízení nacházející se v hezkém a klidném prostředí Malešického parku s výhodným spojením ze stanice metra Želivského. Kapacitou (8 objektů – učebny, laboratoře, dílny, tělocvičny s bazénem, školní jídelna, domov mládeže) i vybaveností má výborné podmínky připravovat absolventy s profilem odpovídajícím logu školy – Důvtipné, Rychlé, Atraktivní, Kreativní. Certifikáty a statuty: Haas Technical Education Center (HTEC), Centrum moderních technologií ve škole (STIC), Microsoft IT ACADEMY a MSDN Academic Alliance Program, Autodesk ACADEMIA, Cinema Academy Program, Akademické testovací středisko Microsoft a Autodesk. Významnou charakteristikou školy je nadstandardní využití výpočetní techniky i v dalších předmětech, jako je např. technické kreslení, praktická cvičení, laboratorní cvičení, kontrola a měření, matematika, elektrotechnika, programování CNC strojů a dalších.

 

Proč zvolit právě tuto školu?

Na žáky čeká i řada mimoškolních aktivit. Zejména pak sportovní kurzy v Chorvatsku, lyžařské kurzy v Alpách, výjezdní exkurze do průmyslových provozů v celé ČR i návštěva zajímavého divadelního a filmového představení. V rámci projektu SOCRATES škola úzce spolupracuje se školami ve Francii, Itálii, Německu, Slovensku a Španělsku. Žáci mají možnost svoji práci prezentovat na pracovních setkáních a výměnách a ověřit si tak své jazykové dovednosti a kreativitu při řešení projektů v mezinárodních řešitelských týmech. V projektech individuální mobility žákům umožňujeme zúčastnit se studijních pobytů v partnerských školách v zahraničí.

Škola má vlastní krytý bazén, který je pravidelně využíván v hodinách tělesné výchovy, dvě tělocvičny s umělým povrchem a parketovou podlahou a také víceúčelové venkovní hřiště s umělým povrchem a rozměry pro házenou, malou kopanou, basketbal a volejbal. Součástí školního komplexu je také domov mládeže s kapacitou 204 lůžek, který nabízí žákům ubytováni ve dvoulůžkových pokojích. Dva pokoje tvoří jednu obytnou buňku, jejíž součástí je předsíň se skříněmi, umývárna, WC a sprchový kout. Žáci mají k dispozici přístup na internet a využívají i další prostory školy.

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA, Praha 10, Na Třebešíně 2299, příspěvková organizace HMP, IČ: 61385417